• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sirkeyle Cam Nasıl Silinir? Parlatılır?

  • 1 Star
    Loading...

Beyaz sirke temizlik sektörünün en temel ham maddelerinden bir tanesi olmaktadır ve günümüzde hemen her evde bulunabilen özel bir maddedir. Beyaz sirke su ve asidin karışımından oluşmaktadır sterilize etmek dezenfekte etmek gibi durumlara altındayken çok sık başvurulan özel maddelerden bir tanesidir. En önemli avantajlarından bir tanesi de tamamen doğal olmasıdır soluma yutma gibi ya da deri ile temas etmesi gibi problemler karşılaşıldığı zaman içiniz rahat olsun herhangi bir sıkıntı yaşama ihtimaliniz son derece düşüktür. En etkili olduğu alanlarda Can ve pencerelerin parlatılmasıdır.

Sirke ile cam nasıl parlatılır?

Talimatlar

Temizlemek istemiş olduğunuz Can ve pencerenin çevresinin hazırlanmasına Öncelikle başladıktan sonra Kağıt ya da havlu yardımı ile beraber tozunu almaya başlıyorsunuz. Killi hem yüzeyi temizliyorsunuz hem de ortadan tozların kalkması da engellenmiş oluyor aynı anda iki temizlik işlemi beraberinde gerçekleşiyor. Onun yanında bulunan ve etrafında herhangi bir eşya bulunuyorsa sirke ile temas olabileceği için güvenlik adına etraftan kaldırmaktadır.

Eski bir sprey şişe sulu beyaz sirke karışımı için kullanılabilir Çünkü Küçükyalı büyük camları temizlenmesine sprey kullanmak daha zekice biri olacaktır. Kabaca tarif etmek gerekirse aynı miktarda karışımın içerisine dahil edilmiş olan su ve sirke kişinin içinde karıştırılıp çalkaladıktan sonra kullanılabilir. Su ve sirkenin oranları aynı ya da birinin diğerinden daha fazlası çok fazla önemli değildir sirkeyi çok kullandığınızda yoğun bir karışım elde edersiniz Eğer ağırlıklı olarak su kullanırsanız çözeltinin Daha seyrek olacaktır sadece fark budur.

Cam yüzeyine sirke ve su karışımı sprey şişeden sıkıldıktan hemen sonra , camların kirlilik durumuna göz önünde bulundurarak karışımın istediğin kadar miktarını kullanabilirsiniz fazlaca kullandığınız takdirde Herhangi bir problem ortaya çıkmayacaktır.

Cam yüzeydeki karışım yumuşak bir sünger ya da eski kullanmadığınız bir elbisenin bez parçası ile beraber ovalayarak rahatça temizlenir. Mikro fiber eşya bezleri kullanırsınız çok daha avantajlı sonuçlar elde edersiniz. Bir cam oluşturmak için cama kesinlikle zarar vermeyecek olan beyaz sirke oldukça avantajlıdır. Gözle görülebilen noktalara uyku kullandığı zaman çok daha hızlı sonuç dağılacaktır karışım leke damlacıklarının tekrarlanmasının da ciddi anlamda önüne geçer.

Tüm cam yüzeyi Daha sonrasında temizlenir ve kurutulur mikro fiber bez de beraber Bu işlem gerçekleştirilir Sen çok daha kalıcı bir temizlik ortaya çıkmış olacaktır.