• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebek Yorganı Nasıl Hangi Aralıkla Temizlenir?

  • 1 Star
    Loading...

Uyku zamanı bebeklerin gelişimi açısından oldukça kritiktir ve Bu dönemlerde anne-babaların çok daha dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle de bebeğin uykusunda rahatsız olması onlara huzursuzluk yaratan bir durumun oluşması ağlamalarını sebebiyet verecektir. Bu durum için Bebeğinize sağlıklı bir ortamda uyku sunmalı ve sağlıklı uykunun gerektirdiği koşullara gerçekleştirmelisiniz.

Sağlıklı bir uyku için gereken en önemli koşulların başında bebek yatağı ve bebek yorganının temiz olması gerekmektedir. Özellikle de bebekler emerken yorganları temiz olmalıdır.

Bebek Yorganı nasıl temizlenir ve hangi tür temizleyiciler kullanılır şimdi hep beraber inceleyelim.

Bebeğin Yorganı alırken mevsimlik duruma göre ham maddesine ve dikişlerine bakarak tercih etmenizde büyük bir fayda var. Bebek Yorganı tarihinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle anti alerjen pamuk ham maddesi ile yapılmış olmasıdır. Bebek yorganları kesinlikle elyaftan alınmamalıdır Çünkü bu sağlık açısından oldukça zararlı olabileceği gibi bebeğin vücudunda aşırı terleme yaparak hastalıkta bulaştırıcı olabilir. Çek yorgan e bebek ürünleri satın alan mağazalar da rahatlıkla bulunabilir Burada dikkat edilecek şey dikişlerinin de sağlam olmasıdır. Sökülen ipler bebek için tehlike arz gideceğinden dolayı Yorganı aldıktan sonra içini ve dışını çıkartarak yıkama gerçek değiştirirseniz daha faydalı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Bebek yorganları yatağı yastığı ve diğer örtüleri ile beraber Haftada bir kez temizlenmelidir. Bebek açısından heyecan ve geliştirme büyük bir önemi bulunduğu için yorgan kullanıldıktan sonra nefsi resimle beraber deterjansız yıkarsanız daha faydalıdır. Yıkanmak da olan yorgan güneş ışığı altında kurtularak bakterilerin tamamen çoğalması engellenmelidir. Çalışmalar gerçekleştirildikten sonra düzenli bir şekilde yıkama temposu tutturularak bebeklerin sağlıklı bir ortamda uyuduğundan emin olunması gerekiyor.

Bebek Yorganı hassas bebek cildi için doğrudan temas edeceği için yumuşak Pamuktan tercih edilirse daha faydalı olacaktır. Üzerinde bir iplik görürseniz kesinlikle ipliği kökünden sökmeli Sinir ve tekrar açılmaması için bu bölümü özellikle Dikmen’in gerekiyor. Temiz bir yatak ve yorgan kullanımı için bebeklere yatağında kesinlikle mama verilmemesini tavsiye ediyoruz.