• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çadır Kurmanın Yolları Hakkında?

  • 1 Star
    Loading...

Doğada konaklamak için kullanılan yöntemlerin en eski usulü olarak bilinen çadır doğru bir şekilde kurulduğu takdirde ormanda ya da kurmuş olduğunuz deniz kenarında oldukça güzel kendinizi doğaya aitmiş gibi hissedebileceğiniz muhteşem bir gün geçirmenizi sağlar.

Ilk olarak çadır kurulacak bölge düz ya da hafif eğimli olursa daha avantajlı olacaktır. Kurulacak yüzeyin sırta batarak rahatsız edebilecek taş veya ağaç gibi dallardan ya da çalılardan temizlenmesi oldukça önemlidir. Taban kapalı olmadığı için çadır kim yenebilir veya ortam nem oranı yükselebilir Bu sebepten dolayı çadırın taban kısmına taban malzemesi yerleştirmeniz i tavsiye ediyoruz. Kullanılan taban malzemesi sağlam ve su geçirmez olursa daha avantajlı sonuçlar ortaya çıkacaktır

Çadır kurulmadan önce yer seçimi Çok kritiktir çadırın kurulacağı bölge düz olmasının yanısıra Güneşli havalarda güneşin rahatsız etmemesi için gölgelik bir alanda da olması gerekiyor. Rüzgarlı bölgelerde çadır kuruyorsanız üzgünüm sebep olacağı diğer olumsuzluklar da göz önünde bulundurarak çadırımızı hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Çadır kurulurken ilk olarak ön kapı bölümü kapatılmalıdır ki kapı giriş çıkışı yapılırken daha rahat hareket edebilirsin. Kuracak olduğunuz çadır yere serildikten sonra içten TV dıştan Tenin bağlı olup olmadığını kontrol edin ve bağlı olmayan noktaları kesinlikle birleştirip. Sonrasında çadır çubuklarını dıştan Teldeki yerlerine geçirecek işlemleri harfiyen uygulamaya devam edin.

Çadırın köşede eve bagaj bölümünün uçlarına kazıklarla yere sabitleme yapmanız oldukça önemlidir. Sarıyer’e çıkabilmek için çevrede bulunan Taşları ya da yalnız da bulunuyorsa bir çekici kullanabilirsiniz.

Çadırın türüne göre çeşitli aksesuarlar çadıra geçirilebilir. Bu aksesuar güneşlik veya yağmurluk olabilir. Bütün iplerin gerginliği ve çadır kenarları kontrol edilmelidir.

Yağmurlu havalarda çadırı su baskınından korumak ve çadırın etrafındaki suyu tahliye etmek için yağmur hendekleri açılmalıdır. Rüzgarlı havalarda ise çadırın rüzgardan uçmasını engellemek için çadırın kenarlarına ve üstüne ağırlık yapacak şeyler konulabilir.