Pratik Bilgiler

Faks Makinesi Nasıl Kullanılır?

Eğer posta göndermeye vaktiniz yoksa ya da tarama yapmak için gerekli materyallerin is eşyalarınız elinizde bulunmuyorsa faks göndermek dosyaları faks ile iletmek Hızlı veya çok pratik bir yöntem olmaktadır. Boks makinaları başta biraz kafa karıştırıcı olabilir fakat kişisel bir faks makinesi kullanmak sandığınız kadar zor değildir çok basit bir şekilde öğrenilebilir. Belgelerin birbirimize yazılı bir şekilde hızlıca gönderilebilmesi ne sağlayan faks yöntemi internet kadar hızlı olmasa da birçok işletme tarafından günümüzde hala kullanılmaktadır.

Talimatlar

Dosyanın kime ve kim tarafından gönderildiğini gönderilmek istenen faks numarasını ve telefon numarasını Yazdığınız bir önyazı hazırlayayım ve böylece Göndermiş olduğunuz farklı ofisteki Ya da evdeki hangi kişiye gönderildiği tam olarak belli olmakta. Ön yazıyı dosyalarınızın En önüne yerleştirme faks makinesinin paneline belirtildiği yönde koyun. Faks numarasına makineye yazın faks makinesinin üstünde aye telefonlarda olduğu gibi numaralar bulunacaktır bu numarayı dikkatlice hata yapmadan yazıyor çünkü bir yanlış numara farklısın Farklı bir tarafa gitmesine sebebiyet verecektir.

Bütün numaraları doğru olarak yazdıktan sonra düğmeye basın ve bu dosyaların gönderilmesi başlayacaktır hemen ardından gönder düğmesinin diğer düğmelerden büyük olduğundan dolayı bulacaksınız bu işlemi başlatın. Genelde numaraların olduğu bölümün hemen sağ alt kısmında bulunmaktadır dosyalarınızın makineden geçme işlem bittiğinde toplanmasını bekleyin. Ne gönderiyor olursanız olun dosyalar makaralardan geçerek makineye gidecektir ve dijital olarak kopyalanacak vardır. Teyit için bir kağıt yerleştirin farkımızın Başarılı bir şekilde gönderilip gönderilmediğini bu kağıtta göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir