• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Neden Makyaj Bazı Kullanmalıyız?

  • 1 Star
    Loading...

Güzellik farklı aşamalarda yapılan makyaj tekniklerinden meydana gelirken son dönemlerde okuduğunuz ya da merak ettiğiniz ve genelde profesyonel makyözlerin tercih ettiği makyaj bazlarını kullanmanız tavsiye ediliyor.

Makyaj dendiğinde genelde bayanlar günlük makyaj yapmayı tercih ediyorlar fakat uzman makyajlarında kullanılan birçok kozmetik ürün zinciri sayabiliriz. Son dönemde artık tanınan ve oldukça fazla rağbet gören makyaj bazlarını kullanmanız tavsiye ediliyor fakat bu ürünün daha çok cilt kusurlarını ve makyaj kalıcılığını sağlamak için daha uygun olacağını da belirtmek gerekiyor. Makyaj bazları yüze makyaj yapmadan uygulanacak bir üründür yani makyajın ilk aşaması olarak ta görülebilir.

Yüze uygulanan makyaj bazları daha çok cilt ve makyaj kusurlarını gizlemeği amaçlamaktadır. Makyaj bazları makyajın kalıcılığını attırır, yüzdeki kusurları kapatmak için kullanılır. Yüzde kadifemsi bir görüntü yaratır. Ciltte leke, ton farklı yağlamadan kaynaklı parlamaları giderme içinde ayrıca kullanılmaktadır. Makyaj bazlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken detaylar ise yüzünüzün temizlenmiş olmasına dikkat edin temizlenmemiş bir ciltte kapatıcı ve yarar sağlamayacaktır.

Kuru cilde sahip seniz mutlaka nemlendirici kullanarak uygulayın. Nemlendiriciyi sürün ve cildin kurumasını bekleyerek makyaj bazını yuvarlak hareketlerle ince bir kat halinde uygulayın kalın bir baz doğal görünümden uzaklaşmanıza sebep olacaktır. Peki, makyaj bazıyla sivilcelerinizi, kırışıklıklarınızı, lekelerinizi, izlerinizi yok ederek pürüzsüzleştirmek ve fondötenin örtücülüğünü artırmak amaçlanmaktadır.

Makyaj bazları her cilt tipi için farklı tarzlarda üretilmişlerdir. Cildiniz yağlıysa cildinizde parlamalar meydana gelir ve fondötenle de etkili olmayan bir sorun yaşayanlar için oldukça uygun olan bir yöntem olurken kuru cilt yapısına sahip olan bayanlarda da cildin nemin artıran özelliğe sahip ürünler vardır. Yazımızda da dediğimiz gibi çok kuru bir cilde sahipseniz ekstra nem gerekecektir.

Makyaj bazlarının kaliteli olması makyajınızı kusursuz kılacağı gibi kalitesiz bir makyaj bazı makyajınızı ve kusurlarınızı daha çok ortay çıkaracaktır.
Günlük makyaj için pek önerilmeyen bu bazları sık kullanılmaması gerektiği de vurguluyor özelliklede sık şekilde cilt sorunları yaşayan kadınlar için havasız bir kapatıcı özelliği sunduğu için sorunlarınızı daha da artırabilir. Bu sebepten diğer kozmetik ürünler gibi sık kullanılmaması öneriliyor gözenek tıkama gibi eksisi olduğunu belirtmek gerekiyor.