• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Nihale Nedir, Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Nihale Yapımı?

Sıcak olan her şeyin altında kullanılabilen Şahan altlığı olarak da halk arasında bahsedilen nihale çoğunlukla tencereler çaydanlıklar tavalar gibi yüksek ısıda sofraya gelen eşyaların altına yerleştirilir. Masanızın masaüstünüzü tezgahının zarar görmesini engellemek için son derece kullanışlı bir eşya olan nihale her Evde en az bir adet bulunmalıdır.

Nihal’i birçok mağazadan satın alabileceğiniz gibi elimizdeki malzemelerle kendi hoşunuza giden bir şeklini de ev ortamında yapabilirsiniz. Aynı zamanda ortaya çıkarmış olduğunuz nihale sayesinde ev dekorasyonunuzu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Nihale Yapım Yolları?

Nihal yapımında en çok kullanılan teknik örgü tekniği olmaktadır. Tercihinize göre almış olduğunuz renk ve kalınlıklarda ki iplerle istediğiniz herhangi bir modele uygun nihale örebilirsiniz. Kalın ve ısıya dayanıklı ipleri tercih ettiğiniz zaman çok da verimli sonuçlar ortaya çıkabilir.

Son dönemlerde moda olan ağaç gövdesinden kesilmiş nihalelerdir. Bu nihale ölmüş ağaçların gövdelerinden yapılır ve kesme işlemini marangoza yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kesme işlemi oldukça tehlikeli olabileceği için profesyonel bir kişinin Bunu gerçekleştirmesi daha avantajlı olacaktır.

Keçe maddesi ısıya dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı nihale yapımında en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. İstediğiniz ebatlarda kare dikdörtgen üçgen yuvarlak Hatta beşgen şekillerde bile kesip kolayca şekil verebilirsiniz. Ayrıca üzerine yine keçeden oluşan başka şekiller yaparak hoş bir dekorasyon ortaya çıkartabilir ve nihaleyi kullanabilirsiniz

Halatlarla da nihale yapmak mümkündür. Büyük halatları tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Nihale için tercih ettiğiniz ölçülerde MDF profil kestirdikten sonra MDF nin tam ortasına halatını ucu sağlam bir şekilde yapıştırarak oldukça güzel Görünen bir nihale yapabilirsiniz.

Nihale yapımı için tavsiye edeceğimiz diğer yöntem denizden toplanan veya hobi malzemeleri satan yerlerde bulabileceğiniz özel taşlarla oluşturulmuş nihale nedir. Küçük taşları bir MDF profil üzerine yerleştirerek son derece hoş görüntüye sahip güzel bir konsepte nihale ortaya çıkarabilirsiniz.

Kumaş ve elyaftan ortaya çıkaracağını nihaleler de son derece güzel görülebilir.Elyaf ve polyester kumaş ütü yaparken de yüksek ısıya hapsedilen özelliklere sahip olduğundan dolayı nihale yapımında da rahatlıkla kullanılabilir ve çok şık bir görüntü ortaya çıkarılabilir.