• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Peruk Nasıl Temizlenir?

  • 1 Star
    Loading...

Peruk Nasıl Temizlenir?

Saç modasında son yıllarda çok sık kullanılan peruklar çeşitli alanlarda kullanım gösteriyor ve oldukça şık bir görüntüye sahip olunduğu için insanlar tarafından talep ediliyor. Perukların temizliği hakkında yeterli bilgiye sahip olmazsanız ışık görüntü zamanla bazı kirlerin kalıcı hale gelmesine ve ortaya hastalık çıkmasına sebep olabilir.

Gelişen endüstrisi sayesinde peruklar da artık günümüzde farklı versiyonlarda ve farklı malzemelerden üretilmeye başlandı. Ham maddesi suni lif olan sentetik peruklar gerçek insan saçından yapılan doğal kaynaklara göre piyasada daha fazla bulunmaktadırlar. Ister sentetik olsun isterse de doğal peruklar olsun tıpkı normal saçlar gibi bakım gerektirmemektedirler. Peruk saç bakımını gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunları inceleyelim;

Peruklarımızı temizlemek için uygulayacağınız temizleme sıklığı Vücudunuzun terleme yaşam tarzı ve peruk kirlenmesine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama temizleme süresi yaklaşık 15 günde bir olarak gösterilmektedir. Peru nüfusu temizlerken sürekli olarak geniş dişli bir tarak ile fırçalamanın ve fırçayı başka yerde kullanmanız önemlidir. elektrostatik dengesi bozulacak için peruk saçlarının elektriklenmesi gerekiyor.

Çocuklarınızı mutlaka yumuşak kıllı fırçalar ile fırçalayın Eğer sert fırçalar kullanırsanız tavuk parlaklığı azalacaktır ve kullanım süresi azalacaktır. Peruk yıkanırken mutlaka bir kova içerisine sıcak su ile beraber Şampuan koyulmalı ve peruk suya daldırarak yıkanmalıdır. Peru sudan çıkardıktan sonra yavaşça yukarıdan aşağıya doğru sıvazlayarak üzerindeki suyu boşaltın ve bu şekilde işlemi birkaç kez tekrar ettikten sonra kurumaya bırakın. Eğer gerekli görüyorsanız Aynı işlemi saç kremi ile de düşün altında uygulayabilirsiniz daha parlak olmasını sağlayabilir.

Perukları çarşaf yıkıyor gibi titreyerek yıkamak son derece yanlış olacaktır.

Yıkadıktan sonra mutlaka peruk standına koyarak kurumasını bekleyin ve saç kurutma makinesi kullanmayın. Diğer kullanmadığınız zamanlarda da peruk standını tutarak şeklini korumasını sağlayan ve profesyonel bakım gerçekleştirin. Peruk saçlarının kesilmesi gerekiyorsa kesme işlemini Siz gerçekleştirmeyi bu saçı özel tekniklerle kesmek gerektiği için profesyonel saç merkezlerine gitmeniz tavsiye edilmektedir. Bu durum hem saçı bozabilir hem de kullanım ömrünü azaltabilir. Kullanımı sırasında güneş ışığından etkilenmemesi adına silikon serumlar yada spreyler Den uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz.