• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pirana Balıklarının Özellikleri ve Beslenmesi

  • 1 Star
    Loading...

Etçi olmalarına rağmen aç olduklarında ablana karşı yapmış oldukları saldırılarla ön plana çıkan Piranalar dan hiç evinizde bakmayı düşündünüz mü? Eğer cevabınız evetse fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Şimdi bunu nasıl gerçekleştireceğini z bakalım

Pirana balıklarının özellikleri

Pirana balıkları alırken Öncelikle onlar için gerekli ortamı sağlayan bilmeniz çok büyük bir önem arz etmektedir. Piranalar oldukça büyük balıkları ve bunun için yeterli alana sahip değilsiniz bakmamız çok zor olabilir. Ilk başta alırken altılı gruplar halinde temin etmeniz son derece önemlidir Az sayıda alınan balıklar yeterli çoğundan sahip olamadıkları için sürekli saklanmayı tercih edeceklerdir. Kalabalık bir ortam sürünün özgüveni arttırır et tabanlı beslenen sürü balıkları Ancak her gün yeğen verilmesi anlamına gelmemektedir. Akvaryum ortamında üretiminin sağlanması çok kolay olmaz.

Pirana balıkları nasıl beslenir

Pirana balıkları genelgeçer bilgilerde de olduğu gibi iştahlı balıklardır ve sürü olmalarının avantajları ile beraber canlı yellere karşı yapacakları saldırılarla kadınları duyurular. Iştahlı olmalarına rağmen tüm balıklara nazaran tok olduklarında yemeğe ilgi göstermezler. Bu anlamda balıkların beslenmesi ne kesinlikle özen gösterilmelidir Aksi takdirde kurutulmuş protein alıp yanına rüyada cam boyama artıkları suyunuzun dengesini bozar. Düğünlerde kurutulmuş balık ciğer ya da protein ağırlıklı besinler verilirse daha verimli sonuçlar alınır.

Pirana balıklarının bakımı ve akvaryumun özellik

Piranalar Güney Amerika’nın yerli balıklar olmasından dolayı suyun sertlik seviyesine mutlaka özen gösterilmelidir. Ortalama 6.8 w7 ph derecesi arasında bir özelliği olursa daha rahat bakımı gerçekleştirilir. Ben az altılı gruplar halinde beslediğiniz göz önünde bulundurulursa akvaryum boyutları çok küçük olan olmalıdır. Bolca Bitki ile beraber yerleştirilen akvaryumda pH seviyesi ayarlamaya katkı sağlayacak Mango kökleri ve benzeri diğer ekipmanlar de kullanılabilir. 250 litrelik bir akvaryuma sahipseniz saatte 500 litre devir yaptıran bir dış filtre kullanmanız avantajınız olur.