• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pürüzsüz ve Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Yolları

  • 1 Star
    Loading...

Cildimiz güzelliğimizin en önemli belirleyicilerinden olurken pürüzsüz ve sağlıklı cilde sahip olmanın yollarını bilmemiz arzuladığımız görünüme kavuşabilmemiz için ilk basamak olacaktır.
Pürüzsüz ve sağlıklı cilde sahip olmanın yolları cilt tipiniz fark etmeden sizler için hazırladığımız tavsiyelerle mümkün olabileceği gibi hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle güzelliğinize güzellik katabileceksiniz.

Cildimizin sağlıklı olabilmesi için öncelikle uykunun önemini vurgulayarak başlamamız gerekiyor çünkü uyku sırasında gün boyunca olumsuz dış etkenlerden etkilenen cildimiz uğradığı zararları gideriyor. Uyku sırasında gergin kaslarımızın rahatlaması mümkün olurken bu sayede kırışık oluşması azalıyor. Yetişkinlerin sağlığı ve cilt güzelliği için 6 ile 8 saat arasında uyumaları uzmanlar tarafından tavsiye edilirken aynı saatlerde yatmaları ve sabah uyanmaları da özellikle hatırlatılıyor. Cilt güzelliği için yastık seçimlerinizde düz ve yumuşak kumaşlardan hazırlanan ürünleri seçmeniz önerilirken karanlık bir ortamda uyumaya özen göstermenizin önemi de uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Pürüzsüz cilde kavuşmak için beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmeniz gerekmekle beraber doğru yiyecek ve içecekleri tüketmeniz bu yolda başarıya ulaşmanız için en önemli hususlar arasında yer alıyor. Cildin sağlığı ve pürüzsüz olması için bol sebze, meyve tüketimi ve 2-2,5 litre su içilmesinin cilt güzelliğini sağlamakta etkili olacağı gibi özellikle cildi yaşlandırdığından şekerden uzak durulması gerekiyor.

Protein içerikli besinler arasında yer alan et, balık, süt, yumurta, fasulye, nohut tüketimini haftalık hazırlayacağınız yemek listesinde düzenli olarak almanızda cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz kalabilmesi için özellikle tavsiye ediliyor. Cildimizi tahriş edecek ürünlerden kaçınmamız ve bilmediğimiz markaların daha önce denemediğiniz ürünlerini kullanmak istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabileceğinden seçimlerinizde dikkatli davranmanızı da tavsiye ediyoruz.

Cildimize zarar veren dış etkenler arasında yer alan zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak hayal ettiğiniz görünüme kavuşmanızı engelleyeceği gibi evden çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmenizde gerekiyor. Cildimize ve sağlığımıza sayısız zararları bulunan sigara içme alışkanlığından bir an önce kurtulmanız gerektiği gibi sigaranın cildin esnekliğini ve yumuşaklığını sağlayan kalojen üretiminin serbest kalması da ancak bu şekilde mümkün olabiliyor. Nemlendirici kullanımı cildinizin kurumasını engelleyen en önemli ürünlerden olurken ciltte çatlakların oluşmaması için duştan çıkınca mutlaka kullanmanız tavsiye ediliyor. Geceleri yatmadan önce makyajınızı temizlemeniz gözeneklerin kapanmamasını sağlayacağı gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenler arasında yer almaktadır.