• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı İncelmenin, Zayıflamanın Sırları

  • 1 Star
    Loading...

Sağlıklı incelmenin sırlarını merak ediyorsanız ince bir bel, yağsız sıkı bir beden için yazımızı mutlaka okumalısınız.
Diyet yaparak değil sadece farkında olarak yapacağınız ve dikkat edeceğiniz maddelerle incelmek oldukça kolay olacaktır. Kahvaltıların diyet sürecinde değil tüm yaşamınızdaki değerinden ve gerekliliğinden sürekli bahsediyoruz. Bu sebepten kahvaltılarınızda ne yediğinizin de önemi büyüktür. Tüm gece aç olan bedene sağlıklı gıdalar yüklediğinizde size sağlıklı ve enerjik bir güne hazırlayacaktır.

Kahvaltılarınızda tam tahıllı ekmek, yumurta, peynir, domates, dereotu, tere, tahıl komplesini süt ya da yoğurtla birlikte rahatlıkla tüketebilirsiniz. Öğle yemeği ise abartmadan yeşil sebze ağırlıklı yanında balık beyaz et gibi sağlıklı tercihlerden biri olarak listenize alın ayrıca tüm diyetlerde akşam yemekleri ağırlıklı olan beyaz et ve balık üzerinedir. Öğle yemeğinde tercih edeceğiniz bu seçenekleri akşam yemeğinde daha farklı doyurucu listeler oluşturarak yapmalısınız. Akşam önden bir salata arkasından istediğiniz bir yemeği yeme çalışın. Ara öğünlerde incelmeyi tetikler incelmek istiyorsanız kesinlikle ara öğünleri yapmaya özen gösterin ve ara öğünlerde yiyeceğiniz atıştırmaları doğru seçmeye özen göstermelisiniz.

Özelikle bir avuç fındık, günde en az 2 meyve fakat şeker ve kalori oranı yüksek olan muz, ananas, mango yemeye çalışın. Daha çok elma, portakal, mandalina, armut gibi meyveleri kabuklu yenenlere dikkat ederek tüketin.

Sağlıklı kilo vermek için tavsiyeler arasında evde ve sofranızda olmazsa olmazlardan sayılan antioksidan içeren besinlerin tüketilmesi de gelirken özelliklede baharatlar, sarımsak, kırmızı, yeşil ve sarı biber, havuç, brokoli ve yeşil soğan domates gibi sebzeleri tüketmeye özen gösterin. İncelmek için ne yememeniz gerektiğine değil neler yemeniz gerekliliği üzerinde durmaya çalışın yediklerinizin sadece miktarına dikkat edin. Yağlı beslenmek istemiyorsanız size tavsiyemiz genelde Uzak Doğu ülkelerinde sıklıkla kullanılan tavalar olarak bilinen vok tavalarından edinebilirsiniz. Bu tavalar maliyetli olmadığı kadar tüm hazırlayacağınız gıdaları lezzetli bir hal dönüştüreceğinden emin olabilirsiniz.

Spor yapmayı sadece incelmek amaçlı yapmayın yani spor yapmayı bir yaşam tarzı edinmeye özen gösterin. Evde özellikle ısınma ile başlayan ve esnemeyle biten sadece 45 dakika ayıracağınız belirli egzersizlerle kolay kilo vereceğiniz gibi kolay form kazanabilir ve sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz. Yürüyüş yapmakta oldukça sağlıklı bir spor olacaktır. Oksijenin bedene alınması sayesinde kendinizi daha enerjik hissetmeniz mümkün olacaktır.

Kilo vermeyi amaçladığınız yaşam tarzı değişikliğinde az kilo verseniz de beden ölçülerindeki değişiklikleri kontrol etmeyi ihmal etmeyin hızı kilo vermek yerine yavaş ve şekil olarak değişiklikleri gözlemlemek sizi mutlu edecektir. Yaşam tarzınızda günlük su miktarına dikkat edin su zayıflatır tezine farklı bir gözle değinmek istiyorum su bedenin çalışması için gerekli olan tek sıvı kaynağıdır.

Zayıflamak için önerilen su miktarı aslında vücudun ihtiyacı olan miktardır incelmek adına değil sağlıklı beden fonksiyonlarını dağlamak için mutlaka su içmeye özen göstermelisiniz. İncelemenin sırrı olarak ta vitaminleri hayatınızdan eksik etmeyin özelliklede doğal vitaminleri dengeli olarak tüm vitamin gruplarından almaya çalışarak sağlıklı kilo vermenin zevkini çıkara bilirsiniz.