• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Şişme Yatak Nasıl Şişirilir? Nelere Dikkat Etmeli

  • 1 Star
    Loading...

Normal yataklardaki dolgu malzemelerinden çok farklı olarak içlerinde hava bulunduran şişme yataklar son derece pratik olarak kullanılabilen eşyalar olarak nitelendirilir. Isteğe bağlı olarak şişirilebilen ve kullanamadıklarında da yer kaplaması için içerisindeki hava boşaltılarak saklanabilen özel ürünlerdir.

PVC malzemeden üretilmiş olan şişme yatakları iç kısımlarındaki hava kanalları bu kanalların yatak içerisine eşit miktarda havada almasını sağlar ve uykuda problem ortaya çıkmaz. Yataklardaki kayma problemlerin önüne geçilmesi genellikle üst kısmında kadife ve kumaş kaplama kullanılması ile beraber mümkün hale getirilir.

Şişme yataklar , tek çift, tek katlı, iki katlı gibi katlanabilen çok farklı özellikleri bulunduğu gibi oldukça farklı fiyatları piyasada satılmaktadır özellikle evlerinde yeterli yeri olmayan ve çok sık misafir gelen insanlar için birebir olan şişme yataklar aynı zamanda kamplarda tatillerde de çok sık kullanılan ürünler olarak bilinmektedir. Yatağı da olarak kullanılabilen bu pratik ürünler kullanılabilmesi için öncesinde şişirilmesi gerekiyor ve şişirme işlemi de Birden farklı yöntemle uygulanabilir şimdi bunların nasıl olacağını beraber inceleyelim.

Şişme Yataklar Nasıl Şişirilir?

Modellerine uygun olarak tasarlanan bir daha fazla hava girişi bulunabilir. Girişleri kapatma yada içerisindeki havayı dışarıya bırakmayacaktır. Doğru şekilde şişirilmesi için için hava girişleri subaplardan gerçekleştirilmelidir.

Şişme yataklar içine hava üflenerek de şişirilebilir fakat hacim büyük olduğu zaman Bu işlem Sizi rahatsız edecek düzeylere ulaşabilir.

Yatakların şişeyle bilmesi için el ya da ayak pompaları kullanılabilir aynı zamanda otomatik şişirme makinaları da bulunur.

Araç çakmaklığına veya Pizza takılabilen elektrikli pompalar sayesinde çok pratik bir şekilde bir iki dakikada hazır hale getirilebilir ler. Ayrıca yatakta aşırı şişme karşı emniyet bulunmuyorsa pompa yatağı takılı ve çalışır Bu şekilde kesinlikle bırakılmamalıdır. Aksi takdirde patlama gerçekleşebilir.

Şişme yataklar dahil bir elektrikli pompa bulunursa bu yataklar elektrikli kaldılar prize takılarak Beşir’le bilecektir. Elektriğin bulunmadığı yerlerde şişme yataklarının manuel olarak şişirilir.