• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sprey ve Kağıttan Oluşan Haşere İlaçlarının Kullanımı

  • 1 Star
    Loading...

 

Haşereler evlerin hemen her noktasında bulunan istenmeyen yapılardır. Genellikle bu açıdan bakıldığında sprey haşere ilaçları herkesin favorisi olmaktadır. Gerek kolay kullanımları gerekse kullanım alanındaki etkileri buna sebeptir. Ancak kağıt haşere ilaçlarının son dönemlerde tercih edilmesi tabi ki tartışılmaz bir gerçek. Yine de sizin tercih edeceğiniz haşere ilacını ihtiyaç duyduğunuz yüzeye ve haşereye göre seçmeniz önemlidir.

Çünkü hepsinin temel üretiminin ve uygulanış şemasının farklı kaynaklara göre hazırlandığını söyleyebiliyoruz. Bit ve pire için sunulan haşere ilaçlarıyla hamam böcekleri için üretilen haşere ilaçları aynı kefede değerlendirilemez. Aynı şekilde kullanım alanları da benzerlik göstermez. Birisi fayans olan bölgelerde daha sık görülürken diğerleri yün yapısıyla tutunmalarına yol açan bölgelerde ürerler.

Fakat günümüzde tüm haşereler için kullanılabilen ilaçlar üretilmeye başlanmıştır. Böylece halınızdaki pire yumurtalarını ve banyonuzdaki hamam böceklerini aynı haşere ilacıyla öldürebilirsiniz.

Neocid Ne İçi Kullanılır?

En etkili haşere ilaçlarından birisi olan Neocid sık tercih edilen bir türdür. Kullanıldığı bölgeyi hemen etkisi altına alan ve etkilerini gösteren bir ürün olmasından ötürü kimyasal değeri yüksektir. Ancak buna karşılık insanlar sonrasında temizliğini yapmayı unuturlar. Burada insan sağlığına ya da kedi ve köpek gibi hayvanlara herhangi bir zarar vermeyecek düzeyde üretilmiş olması önemlidir.

Kullanım alanlarına döndüğümüzde bit ve pirelere ya da bunların yumurtalarına karşı kullanılabiliyor. Hamam böceği, tahtakurusu, karınca ve sivrisineklere karşı etkili olduğu bilinmektedir.

MultoCid Ne İçin Kullanılır?

Bir tütsü olarak üretilerek insanlara sunulan bu haşere ilacı yine geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çünkü halılarınızda bulunan pire yumurtalarını yok etmesiyle herkesin dikkatini çekmiştir. Ancak bunu tahtaların aralıklarından uygulayarak tahtakurularına karşı kullananların sayısı bir hayli fazladır.

Hatta yaz ayları baz alınırsa sinek ve sivrisinek türlerinin tamamına etki etmektedir. Hamam böceği, bit, pire ve türevi tüm zararlılar için çözüm yolu olan bir haşere ilacı olduğundan ilgi çekmeyi başarmıştır. Odada bir kabın ya da bardağın içerisinde yakıldıktan sonra duman salarak tüm odaya yayılır. Haşereler için zararlı olan etkisi budur.

Noflox Ne İçin Kullanılır?

Toz formunda bir ilaç olmasından ötürü çok fazla tercih edilmeyeceği düşünülebilir. Fakat Noflox gerçekten çok satılan haşere ilaçlarındandır. Çünkü etkisini çabuk gösterir ve gayet kullanışlıdır. Koku salmaması sebebiyle herkesin tercihi olmuştur. Çünkü eşyaların arasında, gardırop ve çekmeceli şifonyerlerde kullanılabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Haşere olduğunu düşündüğünüz bölgeye serptikten sonra bir sonraki uygulamanızı birkaç hafta sonra yapabilirsiniz. Dolayısıyla uzun vadeli bir etkisi olduğunu söylemek gerekiyor. Yine bit, pire, hamam böceği, tahtakurusu ve sinekler için kullanılabildiğini vurgulayalım.

Sum Sprey Ne İçin Kullanılır?

Bilhassa kadınların favori haşere ilacı olması tabi ki rastlantısal temellere dayanmıyor. Sum Sprey koku salmayan ve leke bırakmayan bir haşere ilacıdır. Bu yönleriyle kadınların bir numarası olmayı başarmıştır. Uygulanacak bölgeler arasında çoğunlukla mutfak olsa da evin her noktasına sıkmanız mümkündür.

Spreyi perde arkası ya da kapı eşiği gibi uygulanması zor olan bölgelere sıkabilmeniz avantaj sağlar. Sıkacağınız zaman en az 20 dakika ya da 30 dakika ortamın hava almaması gerekiyor. Bu sürecin sonunda güzelce havalandırarak tamamıyla odanın ferahlamasını sağlamalısınız. Zaten içeriğindeki haşere ilacının ortama yayılması tamamlanmış olacak. Hem sinekler hem de hamam böcekleri ve tahtakuruları için müthiş bir etki gösterecektir.

Nexa Kağıdı Ne İçin Kullanılır?

Odanın tamamıyla hava almayacak şekilde hazırlanması gerekiyor. Özel Nexa kağıdı haşere ilacı kağıdın yakılması ve ilacın tüm odaya yayılması prensibine dayanıyor. Kapı ve pencereler kapalıyken her 35 metrekare için bir Nexa kağıdı haşere kovucuyu yakmak gereklidir.

İşlemi bitirdikten bir süre sonra odayı havalandırmanız öneriliyor. Ancak dikkat edilesi noktalardan birisi haşerelerin tamamına etki eden kuvvetli bir ilaç olmasıdır.