• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Turşu Tuzu ve Zeytinyağı Neye İyi Gelir?

 • 1 Star
  Loading...

Vücudumuz tamamıyla oynak eklemler üzerine oluşmuştur. Bu hareket kabiliyetimizi ve elastikiyeti maksimum seviyeye çıkarır. Ancak bunu engelleyen rahatsızlıklarda yok değil. Örneğin felç ya da halk arasında inme olarak bilinen rahatsızlık bazı uzuvların kullanılmasını engelleyebilir. En sık rastlananı ise el, kol ve bacaklara yansıyandır.

Çoğunlukla şeker koması, kalp krizi, damar tıkanıklığı gibi sorunların akabinde yaşanan felç riski kısmi, geçici ya da kalıcı olarak bazı bölümlerin kullanılamamasına sebep olabilir.

Ayağını kullanamayan, eli tutmayan ya da kolunu hareket ettiremeyen hastalar ise hayatlarını idame ettirmekte bile zorlanabilir. Bunun için çalışmaları yürüten profesörler ise Almanya’da çareyi doğanın mucizeleriyle yakalamışlar.

Turşu tuzu ve zeytinyağı karışımıyla felçli el ve ayaklarda etkin sonuçlar alınması 20 yıla yakın bir süredir çalışmalara hız kazandırmış. İlk olarak 20 yıl evvel uygulanan, başarılı sonuç alındıktan sonra yüzlerce hastada uygulanarak benzer olumlu sonuçlara rastlanan Turşu tuzu ve zeytinyağı kürü Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştır. Felçli hastalar için zeytinyağının ve turşu tuzunun karışımıyla hazırlanan kür bir nevi mucizevi sonuçlara imza atmaya devam ediyor.

Turşu Tuzu ve Zeytinyağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Turşu tuzu ve zeytinyağı kürü hazırlayarak felçli el ve ayaklara uygulamak uzun vade gerektirir. Nitekim ortalama olarak bir yıl kullanan hastaların olduğundan bahsediliyor. Ancak şunu söylemeliyiz ki birçok kişinin faydalı sonuçlara ulaştığı bir gerçek. Halis zeytinyağı kullanmak daha olumlu sonuçlar alabilmek için son derece önemli. Dolayısıyla köylerde yapılarak satılan, hakiki zeytinyağı almanız sizin ya da felçli el ve ayaklara sahip hastanız için çok daha yararlı olacaktır.

Malzemeler

 • 1 Litre zeytinyağı
 • 250 Gram turşu tuzu

Hazırlanışı

Tekrardan 1 litre zeytinyağının doğal ve saf olmasına dikkat etmenizi hatırlatalım. Keza orijinal olmayan zeytinyağları ile tamamıyla zaman kaybına uğrama şansınız var. Çünkü faydalı olabilmesi için has olması gerçek anlamda önemlidir.

 1. En az 2 litre sıvı alabilecek bir pet şişe bulduktan sonra zeytinyağını içerisine boşaltın.
 2. Zeytinyağının rahat rahat çalkalanabileceği bir pet şişe sizin işinize daha çok yarayacaktır.
 3. Zeytinyağının içerisine 250 gram turşu tuzunu ilave ettikten sonra iyice çalkalamalısınız.
 4. Bu aşamada tuzların hemen eriyerek kaybolmayacağını belirtelim.
 5. Karışımın ciddi anlamda güneş ışığına ihtiyacı olacak. Bu yüzden sürekli olarak güneş alan bir noktaya koymalısınız.
 6. Her gün aklınıza geldikçe şişeyi alıp çalkalayarak tuzun zeytinyağı içerisinde tortu kıvamına gelmesini sağlamalısınız. Bunun için güneş ışığı oldukça önemli.
 7. Çalkalama işlemini bir hafta boyunca güneş alan bir yerde yaptıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

Turşu Tuzu ve Zeytinyağı Kürü Nasıl Uygulanır?

Turşu tuzu ve zeytinyağı kürü karışımın tortu şeklinde dibe çökmesiyle hazır kıvama gelecektir. İçeriğinde tuzların artık seçilememeye başlamasıyla birlikte uygulamaya geçebilirsiniz.

Uygulama için hastanın da güneş ışığından faydalanması gerektiğini unutmayın. Yalnızca felçli bölgelere uygulanması yeterli olacaktır.

Öncelikle eline felç gelmiş bir hastayı ele alarak anlatalım. Ellerini güneş ışığı alan bir yerde tekrardan çalkaladığınız karışımla masaj yapar gibi sıvazlayabilirsiniz. Adeta denize girmeden önce güneş kremi sürdüğünüz anlara gidebilirsiniz. Güneş kremi nasıl deriye nüfuz edene kadar sürülüyorsa aynı şekilde zeytinyağı ve turşu tuzu kürü deriye nüfuz etmelidir.

Felçli eller için zeytinyağı ve turşu tuzu karışımını sürdükten sonra ortalama 30 dakika beklenmelidir. Yine güneş ışığının ellere vurması önemliyken zaman geçtikten sonra arınma işlemi gerçekleşecektir.

Ilık suyla birlikte yine ellere masaj yapılarak zeytinyağından arındırılır. Bu işlemi ellerin elastikiyetine zarar vermeden yapmak gerekir. Keza zeytinyağı ve turşu tuzu burada uyuşmuş ve hareket kabiliyetini yitirmiş damarları tekrar aktif hale getirmeye çalışacaktır.

Turşu tuzu ve zeytinyağı karışımı felçli bölgelere gün aşırı uygulanabilmektedir. Aynı zamanda sıvı bittikçe yenisi yapılarak felçli bölgede açılma gerçekleşene kadar uygulanabilir.