• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun saç kesimleri ve uzun saç bakımı

  • 1 Star
    Loading...

Pürüzsüz, kıvırcık veya kıvırcık olup olmadığına bakılmaksızın, uzun saçları güzel, parlak ve iyi nemli tutmak için saçlara çok dikkat etmelisiniz. Çünkü saç ne kadar uzun olursa, bakımının zorluğuda artar. Bazı ipuçlarına göz atın ve uzun saçlara nasıl dikkat edeceğinizi öğrenin.

Günlük saç bakımı rutini, uzun, güçlü ve parlak saçları korumanıza yardımcı olur. Rutini dört aşamaya ayırın: yıkama, kurutma, fırçalama ve kremleri tazeleme. Saçınızın görünümü ve bakımı için ne kadar fırçalamanın önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden nazikçe yapın ve ona zarar vermeyin. Fırçalarken, dolaşımınızı teşvik ettiğinizi ve saçınıza büyüme için gerekli besinleri verdiğinizi unutmayın.

Şapka veya kapak sık sık takarsanız, saçınızı temizlemeyle ilgili daha fazla endişelenmeniz gerekir. Bu aksesuarları kullanarak, kafa derisinde gözenekleri ve folikülleri bloke eden ter ve partiküller biriktirirsiniz ve bu da tellerin büyümesini engelleyebilir. Ayrıca, bu aksesuarların dokuları ile temas saçınıza zarar verebilir ve zayıflayabilir.

Uzun saçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan biri çift uçludur, bu nedenle ayda en az bir kez kesilmesi tavsiye edilir. Saçlarınızın daha güzel büyümesi için, saçın uzunluğunun bir kısmını her 6 ila 8 haftada bir kesmek de önemlidir.

Uzun Saçlı Kadınlar İçin Toplama Şekli