• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun saçlar için kesim önerileri ve harika uzun saç şekilleri

  • 1 Star
    Loading...

Uzun saçlar için nasıl bir kesim yapılabilir ve nasıl bir şekillendireceğimize dair bilgiler paylaşacağız. Öncelikle doğru bir işlem yapmak için saçlarımızı tanımamız gereklidir. Uzun saçlar ince veya kalın telli ve kuru yada orta kalınlıkta olabilir. Ayrıca saçlarımızı kıvırcık, dalgalı yada düz olarak da sınıflandırabiliriz.

Düz ve uzun saç sahipleriniz en başta şikayetlerinden birisi ise seyrek görünümünden şikayet ederler. Böyle bir durumda hareketli katlar attırarak bu durumu çözebilirsiniz. Hacim kazanan saçlarınız sönük görünümünde kurtulacaktır.

Gür ve uzun saç sahipleri ise daha şanslı ve rahat kişilerdir. Ancak yinede bu saç modelininde dezavantajları da yok değildir. Düz fön çekilmesine rağmen kabarık bir görünüm alması başlıca şikayetler dendir. Bu tür saç sahipleri sık katlı kesimler yaptırmamalıdır . Böyle bir durumda saçlar daha çok kabaracak ve adeta bir peruk görünümü kazandıracaktır. Bunun yerine düz kesim tercih edilirse bu sorunu çözmüş olursunuz.

Uzun ve kıvırcık saçlar da yine yoğun gür saçlarda olduğu gibi katlı kesimler tercih etmemelidirler. Bu tür saçların en güzel hali doğal uzamış halidir. Bu tür saçlarda sıkça görülen elektriklenme ve kabarma saç kremi yardımı ile çözüm elde edebilirsiniz. Aksi bir uygulamada saçlar tarama esnasında zorlanır ve saç kırıklarına sebep verirsiniz.

Uzun Saç Kesim Modelleri