• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun Saçlar İçin Saç Örgüsü Yapılışları

  • 1 Star
    Loading...

Örgülü modeller günümüzde popülaritesini kaybetmiş olarak gözüksede değişime uğrayan model yeni stiller ortaya çıkarmıştır. Farklılık isteyenler bu modelleri uygulayabilirsiniz.  Bu modellere örnek balıksırtı, sepet ve şelale örgü modelleri bunlardan bazılarıdır. Örgü modellerinin artılarından biri ise gün boyu bakım istemez ve kolaylık sunar.

Uzun Saçlarda Şelale Saç Örgüsü

Diğer örgü modellerine göre daha gösterişli ve şık bir modeldir ve en çok kullanılan modellerden dir.

Uygulama konusunda daha zor bir model gibi gözüksede pratik yaptıkça dahada rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu modelin saç uzunluğu en az omuz altında veya dahada uzun olması gerekmektedir ve bakımlı saçlara uygulama yapılması gerekmektedir.

Uzun Saçlarda Balıksırtı Saç Örgüsü

Uzun saçların en çok tercih edilenlerinden dir. Ayrıca balıksırtı modelleir topuz olarakta kullanabilirsiniz. Yine pratik ile el alışkanlığı ile zaman ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Uygulamanın püf noktası ise elinize aldığınız tutatmların birbirine eşit olması ortaya çıkacak modelin güzelliği ile alakalıdır.

Uzun Saçlarda Sepet Saç Örgüsü

Severek kullanılan uzun saçlar için ideal bir modeldir.

Eskilerin düğün modeli şimdilerde günlük kullanımlarda da tercih edilmektedir.

Bütün saçın toplanarak uygulanan model gün içinde kullanımının kolaylığı rahat hareket imkanı sağlamaktadır.

Uzun Saçlarda Mısır Saç Örgüsü

Şık görünüm ve tüm ortamda kullanılabilen model ihtiyacı olanlar için mısır saç örgüsü ideal bir tercihtir.

Diğer modeller gibi uygulaması ilk zamanlar zorluklar sunabilir olsa da zaman la el alışkanlığı ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yine bu modelde topuz modellerde de kullanılabilir.