• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yuvarlak,üçgen ve uzun yüz şekline göre Topuz saç şekilleri

  • 1 Star
    Loading...

Size uygun topuz modelini henüz bulamadınız mı? Bu yazı sizin için aradığınız modeli bulmanıza yardımcı olacaktır. Yazının devamındaki modellerden size uygun olanı bulabilirsiniz. Topuz modelleri değişik şekilleri vardır bir yandan spor günlük hayatta gize güzel bir görünüm sunar iken diğer taraftan da özel bir günde şık ve modern bir görünüm katan modellerdir öyle ki her ikisi de topuz modeli olarak aksedilir. Ama bizim size hazırladığımız yazıda daha çok özel gün ve davetlerde kullanabileceğiniz şık ve ağır modellerdir.

Topuz modeline karşı olanlar şundan emin olsunlar ki  doğru ve uyumlu makyaj ve kıyafetler ile kendilerini çok özel hissedecekleri bir saç modeline kavuşurlar. Göz kamaştırıcı ve dikkat çekici bir görünüm elde edersiniz. Topuz modellerinin yüz hatlarını ve gözleri ön plana çıkaracağından kendine yüz görünümüne güvenen kişilerin vazgeçilmezi olacaktır.

Yüz Şekline Göre Topuz Modelleri

Topuz modeli seçimlerinde diğer saç modellerinde de olduğu gibi yüz hatlarınıza göre bir model belirlemelisiniz. Size uyumlu yüz hatlarına göre modelleri inceleyelim.

Yuvarlak yüz sahibi kişilerin yukarıya doğru hacmi yüksek topuzları tercih etmeleri gerekmektedir. Dikine düz saçlar ha harika bir görünüm kazandıracaktır. Yüzünüzü dahada yuvarlak bir görünüm kazandıracak buklelerden de kaçınmalısınız.

Ufak suratlı bayanların tercihi ise daha kabarık ve rahat topuzlar olmalıdır. Sıkı bir topuz tercih etmemeleri gerekmektedir.

Üçgen yüz hatlarına sahip bayanlar ise hafif yüksek topuz tercih ederek ensenin daha dolgun olmasını sağlamaları gerekmektedir. Ensedeki dolgunluk karşıdan bakıldığında üçgen yüzün üçgenliğini azaltır ve harika bir görünüm sunar.

Uzun yüzü bayanlar da ise yanların daha hacimli olmasını sağlayıp tepe kısmı basık tutarak uzun görünümlü surat görünümünü minimuma indirir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu tercih etmeden ve uygulamaya geçmeden size uygun modeli en doğru şekilde belirlemelisiniz. Topuz modelin size yakışmayacağı ön yargısında olan kişiler yukarıdada yazdığımız gibi kendine uygun modeli inceleyip araştırırsa eğer harika bir modelin kendisi içinde olduğunu görecektir.