• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflatan ve Tok Tutan 10 Baharat

 • 1 Star
  Loading...

Zayıflatan ve tok tutan 10 baharat özellikle formda görünmek, kilo vermek isteyenler için tavsiye edilirken diyet ya da spor egzersizleriyle birlikte daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.
Zayıflatan ve tok tutan 10 baharat listemizin başında kimyon gelirken farklı diyet programlarında da önerilen bir baharattır. Diyetteyseniz ve yemeklerde kullanamıyorsanız günde yarım tatlı kaşığı kimyon almanız aynı zamanda uykusuzluğa iyi geldiğinden tavsiye edilmektedir.

Son yıllarda oldukça üne kavuşan kırmızı acı biberin metabolizmayı hızlandırdığını ve kilo vermeyi kolaylaştırdığını belirten uzmanlar bağırsak sisteminde de etkili olduğunu yani kabızlığı da önlediğini belirtiyorlar. Kolestrolü düşürücü ve mikropları öldürücü etkileri başta olmak üzere farklı yararları bulunan kırmızı biber zayıflatan baharatlar listemizde bulunmaktadır. Tarçın tüketimi bu yönde başarılı olmanızı sağlayacağı gibi özellikle kabuklu tarçını suyun içine atarak günlük içimini yapabilirsiniz ya da yoğurt içine toz tarçın ilave ederek tüketebilirsiniz. Tarçının faydaları arasında kan şekerini dengeleyici özelliği de dikkat çekerken diyet reçetelerinden okumaya alışkın olduğunuz glisemik kontrole yardımcı olmasıyla da kullanımı bir kat daha önem kazanmaktadır.

Tok tutan ve zayıflatan baharatlar listemizde yer alan kekik sindirimi kolaylaştırırken gaz şikâyetlerini ve kolesterolü düşürmesi bakımında diyetlerde önerilen baharatlar arasında yer almaktadır. Kekiğin faydaları arasında saçları güçlendirmesi ve dökülmesini önlemesi de yer almakla beraber güzelliğinizi korurken aynı zamanda tok tutarak zaıflatan bu mucize baharatı sofralarınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederiz.

Mucize küçük baharat olarak bilinen küçücük karanfil özellikle şeker ihtiyacı hissettiğinizde kullanacağınız bir baharat olarak öne çıkarken aynı zamanda sindirimi kolaylaştırma özelliği taşımaktadır. İştah kesici özelliğiyle ve inanılmaz leziz tadıyla bilinen zerdeçal metabolizmanın çalıştırmasını sağlayarak kilo verirken tavsiye edilen baharatlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bağırsak sistemini çalıştırırken kilo kontrolü içinde ayrıca tüketilmesi önerilen zerdeçalın kansere karşı koruyucu destek göstermesi bu baharatı sağlığımız içinde kullanmamızı gerektirmektedir.

Zayıflatan ve tok tutan yararlı baharatlar arasında zencefilde yer alırken bence bu konuda en değerli olan baharat türüdür. Mucize baharat olarak adlandırabileceğiniz zencefil uzun yıllardan beri Çin ve farklı Asya ülkelerinde sindirime yardımcı olmak için kullanılmakta olup sofranızdan sağlık ve zayıflığınız için eksik etmemenizi öneririm.

Bibergillerden olan ve acı lezzetiyle Türk sofralarında kullanılan bir karabiber metabolizmayı ve bağırsakları çalıştırarak kilo vermenizde etkisini gösterecektir. Genelde etlere lezzet vermesi için kullanılan rezene iştahınızı azaltmak içinde kesin etkisini göreceğiniz baharatlardandır.

Bağırsak ve karın ağrıları için bitkisel çözüm arayanlara da tavsiye ettiğimiz rezene vücudu toksinlerden arındırarak detoks yapabilmenizi de sağlamasıyla mutlaka denemizi önerdiğimiz baharatlardandır. Yağ yakımını hızlandırdığı bilinden hardal tohumunun diyetle birlikte tüketildiğinde kilo kaybını sağladığı bilinen bir gerçek olurken uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

OKUYUCU YORUMLARI
 • su
  10 ay önce

  Yaz geldi plaj mevsimi için ideal tavsiye bakalım deneceğim

  0